Druga Letnia Szkola Matematyki Janowice Wielkie 2009

Druga letnia szkoła odbędzie się pomiędzy 12 a 18 lipca w ośrodku Leśny Dwór w Janowicach Wielkich (Karkonosze).

Zdjęcia

Zdjęcia Maćka

Zdjęcia: Zamek Bolczów

Lista uczestników:

0. Agata Barecka
1. Krystian Bekała
2. Jakub Chorowski (PWr)
3. Jan Czajkowski
4. Jan Dobrowolski
5. Maciej Dołęga
6. Kamil Duszenko
7. dr Światosław R. Gal
8. Łukasz Garncarek
9. Tomasz Gogacz
10. Grzegorz Jagiella
11. Paweł Józiak
12. Wiktor Malinowski
13. Michał Marcinkowski
14. Wojciech Stadnicki
15. Damian Sobota
16. Grzegorz Serafin (PWr)
17. Tomasz Szarek (PWr)
18. Karol Szczypkowski (PWr)
19. Tomasz Tkaczyk
20. Jarosław Weksej
21. Jacek Wieszaczewski

Typowy plan dnia:

09:00
10-13
13:30
16-19
19:30
śniadanie
2 bloki zajęć
obiad
2 bloki zajęć
kolacja

Jeden dzień przeznaczony będzie na dłuższą wycieczkę.

Grupy:

I - geometria algebraiczna:

  • Teoria przecięć (IV.1, IV.3 [S]) - Jan Dobrowolski
  • Grupy algebraiczne afiniczne (rozd. 7,8,9,15,162 [H], rozd. 2,3,43 [Sp], rozd. I [B] - Łukasz Garncarek
  • Rozmaitości zwarte a zupełne, krzywe eliptyczne (I.9 [M], III.3 [S]) - Michał Marcinkowski
  • Rachunek Schuberta - Maciek Dołęga
  • Formy różniczkowe i zastosowania teorii przecięć (III.5, IV.2 [S]) - Grzegorz Jagiella
  • Rozmaitości toryczne - Tomasz Gogacz

[S] Igor R. Szafarewicz: Basic Algebraic Geoeometry, tom 1.
[H] J. E. Humphreys: Linear algebraic groups
[Sp] T. A. Springer: Linear algebraic groups
[B] A. Borel: Linear algebraic groups
[M] David Mumford: Draft Notes on Algebraic Geometry.

Skład grupy: Jan Dobrowolski, Maciek Dołęga, Łukasz Garncarek, Tomasz Gogacz, Grzegorz Jagiella, Michał Marcinkowski. Opiekun: dr Światosław R. Gal.

II - topologia & teoria mnogości:

  • Algebry Boole'a, Topologiczny dowód tw. Van Der Waerdena - Paweł Józiak
  • Hipoteza Suslina - Wiktor Malinowski
  • Prekalibry algebr miarowych - Tomasz Tkaczyk
  • Algebry miarowe - Damian Sobota
  • Forcing - Wojciech Stadnicki

Skład grupy: Paweł Józiak, Wiktor Malinowski, Wojtek Stadnicki, Damian Sobota, Tomasz Tkaczyk

III - automorfizmy powierzchni:

  • Struktury hiperboliczne na powierzchniach (Agata Barecka).
  • Laminacje geodezyjne (Jacek Wieszaczewski).
  • Struktura laminacji geodezyjnych (Jarosław Weksej).
  • Automorfizmy powierzchni (Jan Czajkowski).
  • Automorfizmy pseudo-Anosowa (Kamil Duszenko).

Skład grupy: Agata Barecka, Jan Czajkowski, Kamil Duszenko, Jarosław Weksej, Jacek Wieszaczewski

IV - rozmaitości: Jakub Chorowski, Tomasz Szarek, Karol Szczypkowski, Grzegorz Serafin.

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License